До нас завітали гості з ЗОШ №7

22 березня 2024 року на кафедру хімічних технологій та водоочищення ЧДТУ завітали учні 9-Б класу Черкаської ЗОШ №7 разом з класним керівником Світланою Хатнюк. Учні зустрілися із викладачами кафедри, дізналися про спеціальність 161 Хімічні технології та інженерія, перспективи працевлаштування після одержання кваліфікації бакалавр/магістр хімічних технологій та інженерії, відвідали хімічні лабораторії кафедри. Так, в лабораторії загальної та неорганічної хімії доцент кафедри Мирослава Коваль розповіла про необхідність вивчення фундаментальних законів хімїї, хімічних процесів та явищ, показала основний хімічний посуд. У лабораторії аналітичної хімії доцент кафедри Тетяна Солодовнік розповіла про наукові теми, за якими здійснюються дослідження на кафедрі. Школярів зацікавило сучасне хімічне обладнання, на якому працюють студенти-хіміки, та яке було придбане кафедрою в рамках участі в Норвезько-Євразійських проектах «Водна гармонія» та «Water Harmony Eurasia-II». Старший викладач кафедри Тетяна Клименко в лабораторії загальної хімічної технології розповіла про проблеми якості питної води, показала лабораторні прилади, які використовується для визначення складу води р. Дніпро, в процесах очищення стічної води. У лабораторії хімічних технологій викладач кафедри Наталія Фещенко познайомила школярів із автономною сонячною електростанцією потужністю на 6кВт, яка була встановлена на даху Черкаського державного технологічного університету, над кафедрою хімічних технологій та водоочищення. Викладач повідомила, що ще в у 2016 році було розроблено проект під назвою «Cherkasy Green Energy” який пройшов конкурс і через Програму LINK Регіонального Екологічного Центру для Центральної та Східної Європи отримав грант, фінансований Міністерством Клімату та Довкілля Норвегії. Як результат проекту, було встановлено 20 сонячних панелей, що надали можливість забезпечити роботу більшої частини приладів навчального процесу. У виконанні гранту брали участь співробітники кафедри і члени Черкаських обласних громадських організацій: Всеукраїнської екологічної ліги, Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи», Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» та «Спілка винахідників Черкащини». Грант давно закінчився, а станція ще й на 8 році успішно працює підтверджуючи ефективність роботи та доцільність встановлення таких станцій.