Викладачі кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету долучилися онлайн до серії вебінарів тренінгу підвищення кваліфікації “Інноваційна педагогіка у водних освітніх програмах вищої школи”. Тренінг був організований викладачами Норвезького університету природничих наук (м. Ас, Норвегія) у рамках міжнародного освітнього проєкту «Водна Гармонія.Євразія-ІІ».

Тренінг проходив впродовж 2021 та 2022 років і складався з 11 вебінарів, тематика яких охоплювала різні напрямки підвищення кваліфікації – від сучасних інтерактивних методів навчання та рекомендацій щодо підготовки наукових публікацій, до сучасних інструментальних методів вимірювань та інформаційного моделювання будівель.

До вебінарів були залучені професори з університетів Норвегії (Норвезький університет природничих наук), США (Університет штату Мічиган; Колумбійський університет; Університет Вашингтону), Польщі (Вармінсько-Мазурський університет) та фахівці норвезьких компаній DOSCON та Norsk Wavin. Вебінари тренінгу відвідало більш ніж 200 осіб з університетів та підприємств Норвегії, України, Молдови, Казахстану, Таджикистану, Киргизії, США, Польщі. Загальна кількість університетів учасників тренінгу 30, з них з України 16 університетів та один коледж.

Кафедра кафедри хімічних технологій та водоочищення прийняла активну участь у всіх он-лайн вебінарах, 7 викладачів отримали відповідні сертифікати а викладачі кафедри Тетяна Солодовнік, Мирослава Коваль та Іванна Демчук з 09.06 по 15.06.2022 відвідали Норвезький університет природничих наук та прийняли участь фінальному вебінарі “ Фізичні та кіберриски у водному секторі”, що завершив серію вебінарів тренінгу підвищення кваліфікації.

Під час перебування на фінальному вебінарі координатору проєкту професору Харші Ратнавірі (Норвезький університет природничих наук) викладачами кафедри ХТВ була презентована авторська монографія завідувача кафедри хімічних технологій та водоочищення Геннадія Столяренка «Озоно-радикальні процеси в технології денітрифікації газових потоків».

Колектив кафедри ХТВ щиро дякує колегам Норвезького університету природничих наук, професору Харші Ратнавірі та асистенту професору Захару Малецькому за організацію корисних вебінарів, а всім лекторам за цікаві лекції! 

 

ДНІ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКИ НА КАФЕДРІ ХТВ

В рамках проведення Днів студентської науки ЧДТУ-2021 студентами кафедри хімічних технологій та водоочищення було підготовлено 44 доповіді-презентації за двома напрямками: «Експериментальні науково-дослідні роботи» та «Оглядові теоретичні презентації».

На підсумковому засіданні секції «Хімічні технології та водоочищення», яке було організоване в режимі on-line відеоконференції було заслухано 15 найкращих робіт. Слухачами та учасниками відеоконференції були магістри 1-го курсу та студенти 1-4 курсів в загальній кількості 57 осіб, аспіранти та викладачі кафедри. Всі доповіді супроводжувались презентаціями з використанням мультимедійних засобів. Вітаємо переможців та призерів і бажаємо їм успіхів та натхнення.

Призові місця присуджено:

За напрямком «Експериментальні науково-дослідні роботи»

 

І місце:

      Яворська Вікторія Володимирівна – студентка гр.ХТ-84

Керівник: доцент Коваль М.Г.

ІІ місце

      Петраш Богдана Іванівна – студентка гр.ХТ-74

Керівник: ст.викладач Демчук І.М.

ІІІ місце

      Менчикова Регіна В’ячеславівна – студентка гр. ХТ-74

Керівник: доцент Солодовнік Т.В.

За напрямком «Оглядові теоретичні презентації»

І місце:

      Фещенко Єлизавета Ярославівна – студентка гр. ХТ-04

Керівник: ст.викладач Фоміна Н.М.

 

ІІ місце

            Козакова Аліна Олегівна – студентка гр. ХТ-04

Керівник: ст.викладач Фоміна Н.М.

ІІІ місце

      Костів В’ячеслав Олександрович – студент гр. ХТ-04

Керівник: доцент Коваль М.Г.

 

Також велика подяка студентам кафедри ХТВ, які прийняли активну участь у підсумковому семінарі до днів студентської науки ЧДТУ-2021 та підготували доповіді-презентації, а саме:

      Мельник Юлія Андріївна – студентка гр. ХТ-74

Керівник: доцент Коваль М.Г.

      Кам’янецька Дарія Анатоліївна – студентка гр.ХТ-94

Керівник: доцент Солодовнік Т.В.

      Старовойт Марія Володимирівна – студентка гр.ХТ-94

Керівник: доцент Солодовнік Т.В.

      Куцевол Сергій Миколайович – студент гр.ХТ-84

Керівник: ст.викладач Клименко Т.В.

      Колосенко Денис Олегович– студент гр.ХТ-84

Керівник: ст.викладач Демчук І.М.

      Геворгян Артем Артурович– студент гр. ХТ-84

Керівник: ст.викладач Демчук І.М.

Студенти та викладачі кафедри ХТВ взяли активну участь у проекті “Grening of the Planet” місією та ціллю якого є відновлення екосиситеми Землі,   привернення увагу світу та обєднання людей довкола глобальних еко викликів. Акція ” 1 млн дерев за один день у 100 країнах світу” проводилась  офлайн та онлайн-режимі з включенням 100 країн світу.

ПЕРЕМОЖЕЦЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЕКОЛОГІЯ»

Пандемія вносить свої корективи в навчальне та наукове життя студентів. Так, студент групи МГХТ-904 спеціальності «Хімічні технології та інженерія» Кузьменко Владислав Геннадійович у березні 2020 був учасником Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Екологія», який відбувався в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». І, враховуючи карантинні обмеження, в лютому 2021 року він отримав диплом І ступеня за високий науковий рівень підготовки. Матеріали наукової роботи на тему: «Використання природних цеолітів в процесах очищення води від текстильних барвників із подальшою коагуляцією» опубліковані в збірнику «Матеріали Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт».

Науковий керівник к.т.н., доцент, доцент кафедри хімічних технологій та водоочищення Коваль Мирослава Григорівна.