КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ФРАНЦУЗЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЄКТІВ

До 17 серпня продовжено прийом заявок на конкурс українсько-французьких науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки. 

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти та наукових установ. Умови дивіться на сайті МОН.

Відкрито реєстрацію на конкурс у сфері збереження культурної спадщини Heritage Awards/Europa Nostra 2021. Кінцевий термін подачі заявок: 1 жовтня 2020 року.

2021 року будуть відібрані 30 ініціатив з усієї Європи. З них до 4-х переможців отримають гран-прі з грошовою премією 10 000 євро. Один переможець також отримає приз глядацьких симпатій за результатами онлайн-голосування.

Більше інформації тут, а зареєструватися можна за посиланням.

Innovation Medicines Initiative (IMI) відкрила два нових конкурси з розробки інноваційних лікарських засобів – прийом заявок до 29 вересня.

Вони будуть цікавими науковцям, малим та середнім підприємцям, що працюють у таких сферах, як медичні дослідження, розробка ліків, охорона здоров’я. Участь у програмах IMI дає можливість імплементувати спільні проєкти, спрямовані на отримання відчутних переваг для пацієнтів.

Докладніше – на Національному порталі “Горизонт 2020”.

СТИПЕНДІЇ ВРУ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ – ДОКТОРІВ НАУК

30 українських дослідників отримали іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук. Відповідну постанову парламент ухвалив 13 липня.

Стипендії присуджують молодим ученим, які мають науковий ступінь доктора наук та проводять важливі фундаментальні та/або прикладні дослідження, а також мають намір і змогу виконувати в Україні актуальну наукову роботу.

Розмір кожної стипендії становить 10 510 грн щомісячно (п’ять прожиткових мінімумів). Її виплачують незалежно від виплати посадового окладу, різних доплат і надбавок тощо.

ЗАСІДАННЯ СПЕЦРАД У ФОРМАТІ ВІДЕОЗВ’ЯЗКУ

В умовах карантину спеціалізовані вчені ради можуть проводити засідання з використанням засобів відеозв’язку в режимі реального часу. Відповідні зміни до Порядку присудження наукових ступенів Уряд ухвалив 15 липня.

Голосування залишається таємним, але відбуватиметься з використанням програмного забезпечення, яке обирає сама рада. Така програма має бути автономною та забезпечувати верифікацію голосів. 

Протокол лічильної комісії затверджується відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів ради, які брали участь у засіданні

ПОЗИЦІЯ ЩОДО ІНДЕКСАЦІЇ В SCOPUS ТА WEB OF SCIENCE НАУКОВИХ ЖУРНАЛІВ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

Договір із компанією Elsevier про надання доступу до бази даних Scopus не було укладено, оскільки в базі було виявлено журнал, що видається в Криму установою, яка відносить себе до Російської Федерації. На вимогу МОН це порушення не було усунуто.

Цей же журнал також було виявлено в базі даних Web of Science Core Collection, однак уже після укладання договору з надавачем послуг – компанією Clarivate Analytics. З огляду на це МОН звернулося до компанії з вимогою усунути це порушення. В іншому разі умови співпраці будуть переглянуті.

МОН розуміє, що безкоштовний доступ до міжнародних наукометричних баз даних є важливим інструментом для інтеграції української науки у світовий та європейський дослідницькі простори. Тому Міністерство й надалі вестиме діалог із обґрунтуванням своєї позиції, щоб розв’язати цю ситуацію максимально швидко та ефективно.

Повну версію позиції МОН можна переглянути за посиланням.