WATER HARMONY ERASMUS+

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри ХТВ приймали активну участь у міжнародному проекті “Water Harmony Erasmus+”, який ставив за мету гармонізувати навчання та педагогічні підходи вищої освіти в водній сфері в 10 університетах-партнерах Китаю, Німеччини, Норвегії, Польщі, Шрі-Ланки та України.

Університети-учасники:

 • Norwegian University of Life Sciences — NMBU, Норвегія
 • University of Warmia and Mazury in Olsztyn — UWM, Польща
 • Ostwestfalen-Lippe University of Applied Sciences — OLU, Німеччина
 • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” — КПІ ім. Ігоря Сікорського, Україна
 • Український державний хіміко-технологічний університет — УДХТУ, Україна
 • Черкаський державний технологічний університет — ЧДТУ, Україна
 • University of Jaffna — UoJ, Шрі-Ланка
 • University of Peradeniya — UoP, Шрі-Ланка
 • Qingdao Technological University — QTU, Китай
 • Shandong Jianzhu University — SJU, Китай.

В рамках проекту “Water Harmony Erasmus+” передбачалось кілька варіантів студентської мобільності:

 • короткострокові стипендіальні програми літньої школи (3 тижні)
 • середньострокові стипендіальні програми (4-5 місяців)
 • повні стипендіальні програми в обсязі 60 ECTS-кредитів.

Студенти різних курсів кафедри ХТВ брали активну участь у літніх школах у Шрі-Ланці (UoP, липень-серпень 2016 року), Норвегії (NMBU, червень-липень 2017 року) та Китаї (QTU, вересень 2018 року).

У 2017-2018 н. р. магістри Слісь Андрій та Купцова Марія за програмою мобільності навчались та займались науковими дослідженнями у Вармінсько-Мазурському університеті міста Ольштин (Польща) а магістр Культенко Валентина та аспірант Шмиголь Сергій в університеті прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (Німеччина).

Магістри Вармінсько-Мазурського університету міста Ольштин (Польща) Марлена Скробіш та Артур Вікторскі впродовж 5-ти місяців 2016-2017 н.р. пройшли стажування на кафедрі ХТВ з отриманням сертифікатів.

Впродовж дії проекту викладачі кафедри ХТВ активно відвідували університети-партнери як для участі у проектних зустрічах, так і з метою обміну досвідом (мобільність викладачів).

Фінансування проекту здійснювалось в рамках Європейської програми розвитку компетенцій в галузі вищої освіти Erasmus+.

 Координатор проекту від ЧДТУ:

д.т.н., професор Столяренко Генадій Степанович, тел. 066 296-68-57

Секретар проекту від ЧДТУ:

к.х.н., доцент Солодовник Тетяна Володимирівна, тел. 063 756-33-60

Більш детально:

WATER HARMONY EURASIA II

Кафедра хімічних технологій та водоочищення співпрацює з 10 університетами-партнерами в рамках реалізації проекту “Water Harmony Eurasia II” – проект «Інтеграція освіти, досліджень, інновацій та підприємництва», спрямований на розвиток і розширення ініціативи Water Harmony в нові області з більшою кількістю партнерів, розпочатої на попередньому етапі (2011-2014 роки) та на основі отриманого досвіду.

Метою проекту є створення науково-педагогічного консорціуму, до складу якого включені університети-партнери з Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Республіки Молдова, Таджикистану, України і Норвегії, для гармонізації вищої освіти, пов’язаного з водою та для підвищення її актуальності та якості.

Програма «Гармонія води» здійснюється Норвезьким центром міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти -SIU (https://diku.no/en) на основі угоди з Міністерством закордонних справ Норвегії.

Координатор проекту:

д.т.н., професор Столяренко Генадій Степанович, тел. 066 296-68-57

Секретар проекту:

ст. викладач Фоміна Наталія Максимівна, тел. 063 786-98-91

Більш детально: